eTwinning w SP 3

Projekt eTwinning  polega na współpracy za pomocą mediów elektronicznych szkół, uczniów i nauczycieli, które realizują online projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005, wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.

Projekt „Rund um den Tisch” jest projektem krajowym i skierowany został do nauczycieli języka niemieckiego i uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego. Realizowany będzie podczas lekcji języka niemieckiego razem z uczniami z 21 innych szkół. Jego celem jest zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego i rozwinięcie słownictwa związanego z posiłkami (nazwy owoców, warzyw, napojów, potraw, przepisy kulinarne, jadłospisy). W trakcie trwania projektu wspólnie zasiądziemy do wirtualnego stołu, przypomnimy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznamy się z daniami charakterystycznymi dla obszaru niemieckojęzycznego i stworzymy jadłospisy dla nastolatków. Nie zabraknie też dobrej zabawy: zorganizujemy konkurs na logo naszego projektu, a przy naszym wirtualnym stole zagramy jeszcze w karty i quizy. Projekt realizowany będzie od kwietnia do czerwca 2021r. W naszej szkole, w projekcie, wezmą udział chętni uczniowie klas siódmych i ósmych.

Działania:

1. Przedstawiamy się. (kwiecień)
  2. Tworzymy chmurę wyrazów dot. naszego ulubionego jedzenia. (kwiecień)
  3. Maniery przy stole-piszemy prosty poradnik. (kwiecień)
  4. Poznajemy przepisy z krajów niemieckojęzycznych. (kwiecień/maj)
  5. Wykonujemy jadłospis dla nastolatka. (kwiecień/maj)
  6. Projektujemy Logo naszego projektu. (maj)
  7. Przygotowujemy gry i quizy. (maj)
  8. Podsumowujemy projekt i dokonujemy jego ewaluacji. (czerwiec)

Spodziewane rezultaty:

• Książeczki elektroniczne z przepisami z krajów niemieckojęzycznych.
  • Zestaw quizów/ ćwiczeń interaktywnych związanych z posiłkami.
  • Gra karciana online/offline.
  • Poradnik „Maniery przy stole”.
  • Jadłospisy dla nastolatków.

Tekst: Mariola Szreder