Profilaktyka cyberprzemocy w ramach Tygodnia Profilaktyki

W dniu 07.11.2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące profilaktyki cyberprzemocy poprowadzone przez specjalistów z Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego Razem

Psycholożki i psychologowie rozmawiali z uczniami o tym: czym jest cyberprzemoc i jakie są jej przejawy, jakie mogą być konsekwencje przemocy w Internecie dla sprawcy i ofiary, jak bronić się przed przemocą w Internecie, jakie są mechanizmy uzależnienia od Internetu,  gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia uzależnieniem od Internetu, a także, na ile nasi uczniowie są już uzależnieni od gier i Internetu.

W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych, ósmych oraz trzecich gimnazjum. Terapeuci z gdyńskiego ośrodka zaskoczyli naszą młodzież, uświadamiając niektórym, jak bardzo są uzależnieni od wirtualnego świata. W dalszym etapie projektu o wynikach badań zostaną poinformowani rodzice.

Tekst: Wojciech Muża

Zdjęcia: Teresa Dopke