Dzień Ziemi w 1b

Ziemia to nasza planeta, której święto obchodzimy 22.04. Do tej pory mówiliśmy o naszej Ziemi, że jest to Zielona Planeta, ale jak długo tak będzie?

Uczniowie klasy 1b na swoich „zielonych lekcjach” przekonali się, podczas oglądania prezentacji, że nasza Planeta jest zagrożona. Każdego dnia przybywa śmieci, które są pozostawiane w lasach lub nad akwenami wodnymi.

W ten sposób zabieramy i zatruwamy naturalne środowisko zwierzętom. Śmieci rozkładają się bardzo długo, do tego wydzielają niebezpieczne toksyny. Mamy coraz mniej czystego powietrza, z którego chcielibyśmy korzystać podczas aktywności.

Dlatego dzieci na lekcjach poznały zasady recyklingu, dowiedziały się jak ważne jest to dla człowieka i naszego środowiska. Utrwaliły wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów. Nauczyły się piosenki i wierszyka na pamięć. Wykonały przepiękne plakaty na temat „Szanuj Przyrodę” oraz z materiałów ekologicznych zrobiły roboty.

Dzieci uczyły się tego wszystkiego w przekonaniu, że takie zróżnicowane działania pozwolą nam patrzeć jeszcze długo na świat w zielonych barwach.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Rodzice uczniów z 1b, Teresa Dopke