Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Warsztaty w Ib

20.05.2021r. klasa Ib uczestniczyła w „Biało-czerwonych” warsztatach. Tematyka zajęć dotyczyła świąt majowych, ale nie tylko. Dzieci poznały różne naczynia laboratoryjne i nowe terminy chemiczne. Mogły obserwować różne doświadczenia, a nawet je samodzielnie wykonać.

Zajęcia rozpoczęły się od zabarwienia wody czerwoną krepą i tak powstałym barwnikiem dzieci nasączały płatek kosmetyczny, tworząc polską flagę. Potem było godło Polski, obsypane solą, która chroniła obrazek przed wodą.

Uczniowie do menzurek, próbówek, miseczek wsypywały kwasek cytrynowy, mydło, mleko i obserwowały reakcje chemiczne bawiąc się przy tym wspaniale. Na zakończenie wykonały wulkan, który wywołał fale zachwytu i ekscytacji.

Warsztaty przyniosły młodym chemikom nową wiedzę, ale i super zabawę.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak