Dzień Dziecka i sportu w klasach zerowych

Dnia 1 czerwca w naszej szkole obchodzono Dzień Sportu. Jako że, 1 czerwca to również Międzynarodowy Dzień Dziecka, rozgrywki sportowe poprzedzone były życzeniami od wychowawców dla wszystkich dzieci oraz upominkami od rodziców. Każda z klas obejrzała również film pt.,,Dzieci świata”, na temat którego przeprowadzono pogadankę.

Następnie wszystkie klasy zerowe udały się na dwór, gdzie przeprowadzono konkurencje sportowe poprzedzone rozgrzewką. Wszystkie dzieci z zapałem wykonywały ćwiczenia (bieg slalomem, przeskoki, rzut piłką do kosza, jazda na hulajnodze…). Kolejnym zadaniem było malowanie dzieci z różnych stron świata. Na końcu zrobiono pamiątkowe zdjęcia klasom, a dzieci zmęczone, ale zadowolone udały się do domów.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Miotk