Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w SP 3

9 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniów i nauczycieli przywitała pani wicedyrektor - Justyna Zabrodzka. W krótkim przemówieniu przypomniała wszystkim w jakich okolicznościach nasze państwo straciło i odzyskało niepodległość, dlaczego tegoroczne obchody są szczególne i jakie działania podejmuje szkoła, by uczcić 100 lat wolnej Polski. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę 8A pod kierunkiem pani Barbary Stenzel. Uczniowie opowiedzieli o 123 latach zaborów, przypomnieli najważniejsze wydarzenia z tego okresu, zaprezentowali niektóre postacie historyczne, które walczyły o niepodległość. Całość uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez chór pod kierunkiem pani Moniki Kitel, w pięknej dekoracji wykonanej przez panią Agnieszkę Brzezińską.

Tekst: Barbara Stenzel

Zdjęcia: Teresa Dopke