Spartakiada w klasach 1 - 3

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole w klasach 1 - 3 odbyła się Spartakiada. Zawody odbyły się na boisku w pobliskim parku. Celem spartakiady było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły, wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości. Rywalizacja odbyła się na trzech poziomach: klasy I, klasy II i klasy III.

Spartakiadę rozpoczęła krótka rozgrzewka  wszystkich uczestników. Następnie 10 osobowe zespoły ustawiły się w wyznaczonych miejscach. W dziewięciu konkurencjach, z prawdziwym duchem walki do sportowych zmagań, stanęli przedstawiciele klas. Konkurencje wymagały zwinności, szybkości, skupienia uwagi, celności rzutu i co najważniejsze – współpracy w grupie.

Oddanie zawodników i doping kibiców sprawiły, że impreza upłynęła w atmosferze wielkich emocji. Efektem końcowym Spartakiady było osiągnięcie doskonałych wyników.

Na poziomie klas pierwszych: I miejsce-klasa I b

II miejsce-klasa I c

III miejsce-klasa I a

Na poziomie klas drugich:  I miejsce-klasa II a

II miejsce-klasa IIc

III miejsce-klasa II d

Na poziomie klas trzecich: I miejsce-klasa III d

II miejsce-klasa III a

III miejsce-klasa III b

Na zakończenie uczestnicy spartakiady otrzymali  dyplomy i słodkie upominki.

Spartakiada przebiegała w atmosferze radości i zdrowej rywalizacji. Za dzień sportowy były odpowiedzialne panie: Monika Jabłońska, Elżbieta Olejnik oraz Alina Dampc.

Tekst: Monika Jabłońska

Zdjęcia: Maria Szymoniak, Hanna Zwierzycka, Agnieszka Tatara