Biegane dyktando w 4a

Klasa 4a przez cały rok szkolny poznawała i utrwalała zasady ortograficzne. Podsumowaniem była lekcja polskiego 2 czerwca 2021r., podczas której odbyło się biegane dyktando. Polegało ono na tym, że klasa najpierw podzieliła się na pary, a w każdej z nich musiał znaleźć się biegacz i pisarz.

Biegacz biegał do tekstu na drugim końcu szkolnego patio, zapamiętywał część dyktanda, a następnie dobiegał do pisarza i przekazywał mu, co zapamiętał. Następnie pisarz zapisywał podane mu wyrazy. Może się wydawać, że jest to łatwe zadanie, jednak nie liczy się tutaj tylko szybkość – trzeba umieć odnajdować się w tekście, zapamiętywać jak najwięcej słów oraz umiejętnie komunikować z drugą osobą. Jako pierwsi dyktando ukończyli: Milena Rybak, Maciej Wolski, Katarzyna Matusiak i Julia Sorn.

Tekst i zdjęcia: Anna Zwierzycka