Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego

Uczennice z SP3 w Redzie: Hanna Mijas (opiekun: A.Galiń-Tatara) i Adrianna Szelag (opiekun: M.Niewiadomska) zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów z klas 4 - 8 szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/21.

Konkurs był trzyetapowy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Wymagania konkursowe obejmowały nie tylko wiadomości i umiejętności z zakresu klas 4 - 8 ale i te wykraczające poza podstawę programową. Etap rejonowy nawiązywał do zwyczajów i obrzędów, zaś etap wojewódzki do wierności i tradycji.

Uczennice w nagrodę od organizatorów konkursu Pomorskiego Kuratorium Oświaty otrzymały dyplom z podziękowaniem, zaś szkoła ufundowała bony do Empiku oraz książki.

Tekst: Anna Galiń-Tatara

Zdjęcie: Sandra Jażdżewska