Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Świetlicowy Turniej Gry w Uno

W czerwcu udało się zakończyć Świetlicowy Turniej Gry w Uno. Dopiero teraz rozegrano finałowe rozdanie. Rozgrywki rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Z powodu kolejnej fali pandemii i nauczania hybrydowego w klasach 1- 3 nie udało się ich sfinalizować wcześniej. Tylko połowa uczniów klas młodszych naprzemiennie uczestniczyła w zajęciach szkolnych.

W rozgrywkach brało udział 25 dzieci zapisanych do świetlicy. Uczniowie zostali podzieleni na 5 zespołów, z których w pierwszym etapie gry wyłoniono po 2 ćwierćfinalistów. Każde zajęte miejsce było punktowane od 1- 5 pkt. Następnie zawodnicy grali o półfinał, a najlepsi z najwyższymi punktami przeszli do finału. W finale znalazło się 5 osób, które rozegrały 5 meczy. Osoby z najwyższą liczbą uzyskanych punktów stały się laureatami rozgrywek.

Pierwsze miejsce i najwyższą liczbę punktów otrzymał Piotr Much z klasy 2a, drugie miejsce zajął Jakub Turek z klasy 3d, a trzecie miejsce Malwina Dziamska z klasy 2c. Wyróżnienie otrzymała Amelia Skurtys z klasy 2b. Nagrody dzieciom wręczyła wicedyrektor szkoły p. Ewa Ryś.

Pomysłodawczynią rozgrywek była Laura Gajkowska, a głównym sędzią Beata Zawal-Brzezińska wspierana przez pozostałych nauczycieli świetlicy. Pomimo, że rozgrywki trwały kilka miesięcy były bardzo emocjonujące, uczniowie z radością je zakończyli i już zapisują się na kolejne konkursy świetlicowe. Serdecznie gratulujemy laureatom.

Beata Zawal-Brzezińska