Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Wycieczka do ZOO klasy Ib

Wstępem do oczekiwanej wycieczki do ZOO był piknik w parku. Klasa Ib wybrała się na zajęcia sportowe do pobliskiego parku, a tam czekała na nich niespodzianka. Mamy na piknikowym kocu otworzyły lodziarnię. Dzieci mogły wybrać sobie smaki i ilość gałek, a wszystko to było podane w pięknych kolorowych wafelkach z dekoracjami.

Dzień później 24.06. br. odwiedziliśmy zwierzęta w Gdańskim ZOO. Spacer był bardzo męczący, ale widoki wszystko dzieciom zrekompensowały. Z uwagą przyglądały się zwierzętom z różnych stron świata. Czytały informacje zamieszczone przy klatkach lub zagrodach. Nie mogły się nadziwić ile słoń potrafi zjeść w ciągu jednego dnia. Na koniec spaceru udaliśmy się na plac zabaw by tam, nasze akumulatory z energią, rozładować do zera.  W autokarze, w drodze powrotnej, przez chwilę dzieci dzieliły się wrażeniami z wycieczki, potem zmęczone ucichły, by posłuchać bajki H.Ch. Andersena „Dzikie Łabędzie”.

Pierwszoklasiści te dni z pewnością mogą zaliczyć do udanych.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Maria Szymoniak, Ewelina Rosińska