Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

"Będzie z Ciebie wspaniały dorosły"

Wszystko ma swój czas. Jest czas powitań, a po nim przychodzi czas pożegnań.  24 czerwca pożegnaliśmy absolwentów rocznika 2020/2021. Pożegnanie absolwentów odbyło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie w obecności pani dyrektor, pań wicedyrektor, wychowawców, nauczycieli uczących w poszczególnych klasach, rodziców i uczniów klas ósmych. Uroczystość prowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Zosia Aszyk.

Myślą przewodnią spotkania były słowa zaczerpnięte z filmu "Mały Książę" - "Będzie z Ciebie wspaniały dorosły". Podczas pożegnania klasy 8b nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru klasom młodszym. Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa i nagrody książkowe poszczególnym absolwentom oraz listy gratulacyjne dla rodziców, których dzieci uzyskały w ciągu cyklu edukacyjnego dwa razy z rzędu świadectwa z wyróżnieniem. Podczas spotkania głos zabrał także pan Przewodniczący Rady Rodziców - Marcin Jastrzębski, kierując kilka słów do zgromadzonych. Wręczył kwiaty na ręce wychowawców klasy 8a - pani Annie Galiń - Tatarze, klasy 8b - pani Annie Mielewczyk - Haustein oraz klasy 8c - Aleksandrze Kurzawie. W trakcie uroczystości poszczególne klasy obejrzały filmik prezentujący fragmenty "Małego Księcia" oraz prezentację multimedialną podsumowującą pracę i życie każdej klasy. Całość uświetnił występ pana Jana Skałbani, który grając na saksofonie, wzruszył niemal każdego utworem "My way".

Pożegnaliśmy absolwentów trzech klas ósmych i możemy śmiało powtórzyć słowa Winstona Churchilla: ,,To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Ewelina Miszkiewicz, Teresa Dopke, Małgorzata Terlecka,