Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2024-07-15

  Imieniny: Henryka, Igi

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 15710043
  • Do końca roku: 169 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kolejne zadania MegaMisji

Drugie i trzecie zadanie MegaMisji wykonane! Podczas drugich zajęć naszym zadaniem była pomoc w podjęciu decyzji głównym bohaterom – Julce i Kubie, którzy nie wiedzieli jaki kierunek podróży wybrać. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa wyszukiwała informacje na temat Islandii. Druga grupa zbierała informacje o Sycylii. Dzieci starały się zebrać informacje z różnych źródeł: przewodników, encyklopedii oraz Internetu. 

Gdy wszystkie informacje były zapisane na kartkach, przedstawiciele grup odczytali je wszystkim dzieciom. Następnie odbyło się głosowanie, w którym wygrała Sycylia. Ostatnim zadaniem było wykonanie pocztówki z wybranej wyspy. Powstały przepiękne prace. 

Trzecie zajęcia zaczęliśmy od zadecydowania, które ze zdań wydrukowanych na kartkach jest prawdziwe, a które fałszywe. Następnie dzieci starały się określić, które ze źródeł informacji są najbardziej i najmniej wiarygodne - decydowała ilość narysowanych buziek i gwiazdek przy rysunku danego źródła. 

Podczas zajęć wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i aktywne. Z przejęciem śledziły historie bohaterów MegaMisji. Świetliczaki wiedzą już, że informacji można i należy szukać w wielu źródłach. A jeśli chcemy podjąć świadomą decyzję, najlepiej zebrać informacje na dany temat. Dzieci wiedzą również, że nie wszystkie źródła informacji są wiarygodne. Wiedzą, że należy sprawdzać zdobyte informacje i jak należy to robić.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Żaneta Animucka