„Czy znasz polskie legendy? ” – konkurs świetlicowy

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w świetlicy został przeprowadzony konkurs dla klas młodszych pt. „Czy znasz polskie legendy?”.

Jego celem było zainteresowanie dzieci polskimi legendami, propagowanie kultury polskiej oraz zachęcenie do czytelnictwa.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego, uczniowie zapoznali się z legendami : „O krakowskim hejnale”, „ Smok Wawelski”, „Warszawska Syrenka”,

„Bazyliszek”, „Złota Kaczka”, po czym przystąpili do rozwiązania testu. W drugim etapie konkursowicze zapoznali się z legendami: „Lech, Czech i Rus”, „O Popielu”, „Janosik”, „Toruńskie pierniki”. Podsumowaniem było rozwiązanie drugiego testu.

Największą ilość punktów zdobyli:

I miejsce:

Natalia Andruszyńska kl.IIb

Jakub Formella kl.IIIa

Jakub Kurowski  kl.IIc

II miejsce:

Zuzanna Pracel kl.IIIa

Kinga Kulikowska kl.IIIa

III miejsce:

Antonina Więcek kl.IIb

W piątek, 16 listopada, laureaci otrzymali dyplomy oraz książki z legendami polskimi. Pozostali uczestnicy dostali dyplomy i kolorowanki „Mały Patriota”.

Tekst: Izabela Jarzębska-Pawłowska

Zdjęcia: Teresa Dopke