Dzień pieczonego ziemniaka

27 września, w kalendarzu, przypada „Święto pieczonego ziemniaka”. I właśnie to święto postanowili, w szczególny sposób, uczcić uczniowie z klas: 2a i 2b.

Dzieci wybrały się na parking leśny w Kąpinie, gdzie czekała na nich niespodzianka – kuchnia polowa. Pan Jasiu opowiedział dzieciom o takiej kuchni, o jej wyposażeniu oraz mundurze, w którym nas przywitał. Potem mogliśmy zjeść przepyszną grochówkę, w której królował pan Ziemniak. Następnie dzieci piekły kiełbaski na ognisku, które zostało przygotowane przez super zorganizowanych, ojców naszych uczniów.  Oczywiście do kiełbaski mógł być chlebek, ale zdecydowana większość wybrała z polowej kuchni  pieczonego ziemniaka.

Nie zabrakło też momentów typowo edukacyjnych, gdzie dzieci wysłuchały historii ziemniaka, usłyszały bajkę o „Ziemniaczanej królewnie” oraz posłuchały wiersza, który był inspiracją do warsztatów plastycznych. Dzieci z  ziemniaka, z wykorzystaniem darów jesieni, tworzyły ziemniaczane postacie.

Dzień w otoczeniu jesiennego lasu, przy pięknie świecącym słonku, wszyscy uważamy za udany.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Maria Szymoniak, Laura Gajkowska, Michał Pracel