Lekcja przyrody w Muzie

Niewątpliwie lekcje przyrody są najcenniejszym wariantem zdobywania wiedzy o naturze, dlatego klasy trzecie z naszej szkoły wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z leśnikiem. W tym celu udaliśmy się do Izby Leśnej Muza. Tam pani leśnik zaprezentowała nam film o trzmielach, dzięki czemu dzieci wiedzą, jak odróżnić je od pszczół oraz poznały ich cykl życiowy.

Następnie było tylko ciekawiej, zobaczyliśmy prawdziwy ul, który pszczoły założyły między oknem a okiennicą w leśniczówce, poznaliśmy i zobaczyliśmy pyłek, kit oraz wosk pszczeli, z którego każde dziecko samodzielnie wykonało świeczkę. Dzieci również poznały i zobaczyły zwierzęta, które zamieszkują nasze kaszubskie lasy. Potem była ścieżka edukacyjna, gdzie uczniowie mogli podziwiać działalność leśników i piękno naszych lasów. Na końcu naszej wyprawy było ognisko, pieczenie kiełbasek i czas wolny, który uczniowie mogli spędzić na łonie przyrody.

Tekst: Agnieszka Tatara

Zdjęcia: Nauczyciele i Rodzice klas 3