Światowy Dzień Zwierząt w klasie 0a

W poniedziałek, 4 października w klasie 0a obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym wydarzeniem dzieci opowiadały o swoich pupilach, a niektóre przyniosły zdjęcia swoich czworonożnych przyjaciół.

Podczas rozmów zwróciliśmy uwagę na konieczność odpowiedzialności za posiadane zwierzęta, zapewnienia im odpowiedniej opieki oraz poszanowanie praw zwierząt. Następnie dzieci miały za zadanie narysować pracę na temat: ,,Moje ukochane zwierzątko” w ramach konkursu plastycznego dla klas 0-I organizowanego przez panią Marię Szymoniak. Przedszkolaki z zapałem wzięły się do pracy. W kolejnych dniach dzieci przynosiły też karmę dla psów i kotów, która w piątek 8 października została przekazana do reszty zebranych darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce koło Wejherowa.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Miotk