Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 ruszył!

To już 11 rok jak bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym zwanym Wielkim Maratonem Czytelniczym. Konkurs wystartował w 2009 roku, a my dołączyliśmy do niego w 2010r. i przez te lata możemy pochwalić się dużymi sukcesami naszych czytelników.

Wielu zdobyło zaszczytny tytuł laureata, finalisty czy też wyróżnienie. W tegorocznym maratonie wystartowało 22 uczniów z klas 7-8. Natomiast z klas 4-6 reprezentuje naszą szkołę 9 uczniów. Przyświecają nam hasła nadane konkursom: ,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”, dla kl. 4-6 i ,,W lustrze książki” dla klas 7-8.

Konkurs polega na napisaniu testu do zadanej do przeczytania książki. Przed nami 7 testów  i 7 książek do wnikliwego przeczytania. Zaczynamy w październiku, a kończymy w kwietniu. Z każdego testu można otrzymać 21 punktów, suma punktów daje końcowy wynik, który decyduje o otrzymaniu tytułu laureata bądź finalisty. Nad uczestnikami maratonu pieczę sprawują panie: Mirosława Wróblewska i Teresa Dopke, które służą pomocą, radą i zajmują się organizacją konkursu w naszej szkole. Życzymy wszystkim tegorocznym uczestnikom tylko i wyłącznie sukcesów i ciekawych lektur do czytania.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke