Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy święto Dnia Edukacji Narodowej. W naszej szkole uroczystość miała charakter przeglądu filmowego. Ze względów sanitarnych akademia została podzielona na dwie tury, o godzinie 9 świętowała młodzież i nauczyciele z oddziałów 4-8, natomiast na 10.30 zostały zaproszone dzieci i nauczyciele z klas 1-3.

W czasie uroczystości młodzież mogła uświadomić sobie, jak często i w różnoraki sposób motyw szkoły jest wykorzystywany przez filmowców. Zaprezentowane zostały następujące filmy: "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Młodzi gniewni", "Pan od muzyki", "Harry Potter" i "Cudowny chłopak". Wymienione tytuły zaliczamy do różnych gatunków filmowych: dramatów, komedii, filmów familijnych czy fantasy, co utwierdza nas, że temat szkoły pasuje wszędzie. Całość uroczystości uświetnił występ chóru, który został przygotowany pod czujnym okiem p. Jana Skałbani, natomiast pomysł i realizację akademii zawdzięczamy p. Patrykowi Wielmowcowi i p. Hannie Rojek.

W czasie uroczystości p. dyrektor Justyna Zabrodzka wręczyła aż 32 nauczycielom Nagrodę Dyrektora Szkoły, ponadto p. Annie Galiń-Tatarze została przyznana Nagroda Pomorskiego Kuratora Oświaty. Trzem nauczycielkom dzień wcześniej zostały wręczone w Urzędzie Miasta Redy Nagrody Burmistrza Miasta Redy (p. Alicji Nawrockiej, Agnieszce Brzezińskiej i p. Mirosławie Niewiadomskiej).

Z okazji święta Dnia Edukacji Narodowej składamy życzenia uczniom, nauczycielom, pedagogom, psychologom, katechetom, pozostałym pracownikom szkoły oraz rodzicom, by krocząc ścieżką życia wybierali drogę tę mniej wydeptaną, by nie płynęli z prądem. Wszyscy szukamy akceptacji w oczach innych, jednak należy pamiętać, że nasze przekonania są wyjątkowe, choć mogą wydawać się dziwaczne.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Małgorzata Terlecka, Teresa Dopke