• Odwiedziny: 14891942

ORTOZABAWA to fajna sprawa

Przyswajanie zasad poprawnej pisowni nie musi być nudne, dlatego uczniowie klasy 3c uczą się zasad ortografii przez zabawę. Tego typu metoda uczy samodzielnego myślenia, wyzwala inwencję twórczą, jak również sprawia dziecku przyjemność z wykonania czynności, a nie jest tylko obowiązkiem. Podczas zabawy uczeń zdobywa lub utrwala przyswojone wiadomości i umiejętności poprzez łatwiejsze zapamiętywanie. Zabawy rozwijają także zainteresowania i uzdolnienia, a dzięki różnorodnym ćwiczeniom mogą stać się źródłem sukcesu. Tym samym, że zabawa jest lubianą przez młodszych uczniów formą pracy, podczas której nie odczuwają ciężaru nauki ani stresu.

Tym razem na zajęciach ORTOZABAWY utrwalaliśmy pisownię “u” i “ó” przez różnego rodzaju gry: planszowe, karciane, domino, memory i double, które były rozmieszczone na ortostacjach. Wszyscy mieli możliwość odwiedzić każdą stację i spróbować swoich sił w wybranej grze. Wszystkim dzieciom bardzo spodobał się taki sposób ćwiczenia umiejętności ortograficznych i jeszcze nie raz zostanie wykorzystany do podsumowania i utrwalenia innych zasad pisowni.

Tekst i zdjęcia: Alicja Nawrocka