Mili goście w bibliotece

W poniedziałek, 25 października, nasza szkolna biblioteka gościła grupę dzieci z Przedszkola nr 2 w Redzie. Dzieci zawitały do naszej szkoły, żeby zobaczyć jak wygląda biblioteka szkolna, dowiedziały się kto może z niej korzystać, jakie posiada książki, jak wygląda praca bibliotekarza.

Kilkoro przedszkolaków zapewniło, że będą uczniami naszej szkoły i też zapiszą się do naszej szkolnej biblioteki i wtedy otrzymają swoją kartę czytelniczą na uroczystości Pasowania na Czytelnika. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych zdjęć, lizakowym poczęstunkiem oraz podarunkiem w postaci książeczki pt. „O królewiczu, który się odważył” K. Wierzbickiej. Cała grupa wypożyczyła też książkę pt. „Basia w bibliotece”, którą panie przedszkolanki będą czytały dzieciom na zajęciach. W podziękowaniu za gościnę biblioteka i panie bibliotekarki otrzymały piękny dyplom od przedszkolaków. Zostaną nam miłe wspomnienia i zapewnienia, że niektóre dzieci do nas wrócą.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Angelika Zielke, Teresa Dopke