Październik – międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych

W październiku obchodzimy święto bibliotek szkolnych. Tegorocznym motywem są „Baśnie i legendy z całego świata”. Z tego też powodu w bibliotece znalazła się wystawka książek pod tym tytułem, która skrywa baśnie i legendy z różnych krajów: Hiszpanii, Turcji, Mołdawii, Litwy, Słowacji, Rosji oraz oczywiście z Polski.

Czytelnicy mogą zapoznać się z legendami Gdańska, Warszawy, Krakowa oraz innych miast i regionów naszego kraju. Pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach czytelniczych, podczas których wysłuchali różnych legend i wykonywali do nich prace plastyczne. Klasa 4d wysłuchała bajki „Kot w butach” w formie słuchowiska. Uczniowie wykonali rysunek kota, który pojawił się na wyznaczonych na rysunku polach po poprawnym zaznaczeniu cech sprytnego kota.

Z okazji tego święta nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o nowości czytelnicze, zakupione ze środków Rady Rodziców. Znalazły się wśród nich kolejne części Mikołajka, Lukrecji, Tajemnicy, Dziennika Cwaniaczka, Elfa, Supercepcji, seria O cukierku i wiele innych.

Zapraszamy czytelników do wypożyczania nowości oraz zapoznania się z baśniami i legendami z całego świata.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Anna Wawrzyńska, Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke