0b listy pisze ...

Korespondencja międzyszkolna jest jedną z atrakcyjniejszych technik pracy szkolnej C.Freineta, w oparciu o które  pracuje klasa 0b. Wprowadza dzieci w inny świat, pozwala poznać rówieśnikow, którzy mimo dzielących różnic, są bardzo podobni do nas.

Klasa 0b w październiku otrzymała pierwszy list od przyjaciół z przedszkola w Rumi. Wywołał on ogromną radość i zaskoczenie. Dzieci miały okazję wysłuchać czytanego listu oraz obejrzeć zdjęcia, które wraz z nim nadesłano. Chętnie odpisały przedszkolakom, opowiadając o przeżyciach szkolnych. Mimo, że jeszcze nie potrafią czytać, znalazły inna formę przekazu - rysunek. Wycieczka na pocztę była dodatkowa atrakcją. Teraz ze zniecierpliwieniem dzieci oczekują na kolejny list.

Tekst i zdjęcia: Urszula Szmeichel