Dzień Dyni w klasach młodszych

Z okazji Dnia Dyni w klasach 0-III były organizowane różne gry i zabawy. W klasie 0c dzieci przynosiły wcześniej przygotowane śmieszne dynie i zostały one nagrodzone. W 0a rozmawiano o kulinarnych sposobach wykorzystania dyni.

Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną - dynię z wykorzystaniem wycinanek. Uczniowie klasy 2a oprócz Dnia Dyni obchodzili również Halloween i jednocześnie uczyli się tolerancji dla wierzeń innych. Udowadniano również, że można się wspólnie bawić i nie zwracać uwagi na to, kto jakie święto obchodzi.

Uczniowie z klasy 2b zostali zaproszeni przez uczniów z klas: 3a i 3d na warsztaty plastyczne, gdzie pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali dynie z pomarańczowego balonika, dekorując go sznurkiem i zieloną krepą. Malutkie dynie trafiły w gust małych wykonawców, którzy stwierdzili, że będą super ozdobą do szkolnego plecaka.

Tekst i zdjęcia: Nauczyciele z klas 0 - III