Uczniowie szkoły w Fabryce Kultury na XVII Redzkich Impresjach

W listopadzie 2021r. uczniowie klas: 5b,5c,4c i 5d razem z nauczycielką plastyki Beatą Zawal-Brzezińską i nauczycielami wspomagającymi Kamilą Markowską i Mariolą Szreder odwiedzili Fabrykę Kultury. Celem wycieczki było zapoznanie się z twórczością redzkich artystów skupionych w Stowarzyszeniu Kunszt, wybranie najciekawszego dzieła sztuki znajdującego się na wystawie XVII Redzkich Impresji i opisanie go na karcie pracy.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali prace eksponowane w 2 salach. Szczególnie podobały się obrazy kilku redzkich artystek. Z zaskoczeniem odkryli prace własnej nauczycielki. Najbardziej podobały się realistyczne obrazy, ale także kilkoro uczniów doceniło biżuterię i prace abstrakcyjne o ciekawej kolorystyce. Chłopców zaintrygowała praca z hebanu – egzotycznego drewna przedstawiająca żaglowiec.

Niektórzy uczniowie byli w Fabryce Kultury po raz pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Na koniec wszyscy podpisali się w księdze pamiątkowej stowarzyszenia dziękując za piękne wrażenia z wystawy.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska

Zdjęcia: Beata Zawal-Brzezińska, Mariola Szreder