Dzień Zdrowego Śniadania w klasach 1 - 3

8 listopada, w klasach 1- 3, obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji na szkolnych ławkach pojawiły się pyszne i zdrowe kanapki, szaszłyki owocowe oraz jogurty ze zdrowymi dodatkami. Wszystko to przygotowali nasi ucznowie. W klasach przeprowadzono pogadanki, a także zaprezentowano cykl filmów edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, że  śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ruch niezbędny jest dla zachowania zdrowia, a warzywa i owoce powinny być elementem codziennej diety. Śniadanie zapewnia energię do nauki i siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Jednocześnie dzieci z klas 2 i 3 próbowały swoich polonistycznych umiejętności tworząc krótkie wierszyki, rymowanki w śniadaniowej tematyce.

Za zorganizowanie tego dnia odpowiedzialne były panie: Bogumiła Deksnait-Naczk i Anna Siuda.

Tekst: Anna Siuda

Zdjęcia: Nauczyciele klas 1-3