Nie oddamy Psotnika!, czyli o prawach małych autorów

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się co to są prawa autorskie. Dzień przed zajęciami dzieci wykonały prace z koralików kreatywnych. Były bardzo ciekawe, dlaczego będą miały zabrać je na MegaMisję. Z dumą prezentowały je na stoliku, pilnując, aby zostały właściwie podpisane. Jakie były sprzeciwy i głosy niezadowolenia, kiedy okazało się, że kartki z imionami zostały pozamieniane. Ta gra bardzo obrazowo wyjaśniła dzieciom, co to są prawa autorskie. Ponadto dowiedziały się, w jaki sposób można korzystać z prac wykonanych przez innych.

Na podsumowanie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, na której zostały przedstawione wytwory człowieka, mogące być objęte prawami autorskimi.

Zajęcia ciekawe, podobały się dzieciom (i z ulgą odebrały swoje prace).

Za dotychczasowe działania świetlica otrzymała od fundacji Orange tablet. Jesteśmy ogromnie dumni i działamy dalej!!!

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Żaneta Animucka