„Tydzień Dobrych Manier” w klasach młodszych

W dniach 15 -19 listopada w naszej szkole w klasach młodszych obchodziliśmy „Tydzień dobrych manier”. Każdy dzień odbywał się pod innym hasłem. Był „Dzień Magicznych Słów”, w którym dzieci wysłuchały wiersza „Magiczne słowa trzy”. Wtorek był pod hasłem „Dzień kultury osobistej” i uczniowie poznali zasady zachowania w kinie, teatrze.

Przedstawiony był również krótki film o tym, jak zachować się w pojazdach komunikacji miejskiej. Trzeci dzień odbył się pod hasłem „Savoir-vivre przy stole”. W tym dniu poprzez prezentację i grę multimedialną dzieci poznały zasady zachowania przy stole. Czwarty dzień dotyczył „Dnia uprzejmości”. W tym dniu uczniowie tworzyli klasowy kodeks Kulturalnego Ucznia w formie plakatu. Ostatni dzień przebiegł pod hasłem „Dnia Elegancji i Życzliwości”. W tym dniu dzieci przyszły ubrane elegancko. Uczniowie przygotowywali kartki, które mogli wręczyć dowolnej osobie w szkole z życzliwym przekazem.

Tekst: Ania Jankowska

Zdjęcia: Monika Jabłońska