Zasady bezpiecznego korzystania z mediów – kolejne zadanie MegaMisji wykonane

Zajęcia zaczęliśmy od odczytania historii pingwinka Rozumka, który zmagał się z problemami podczas korzystania ze swojego tabletu. W historii zawarty był również pingwinkowy quiz, podczas którego dzieci w grupach odpowiadały na pytania.

Grupom poszło doskonale, udzieliły prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania. Wszystkim podobała się historia pingwinka Rozumka, a jeszcze bardziej możliwość udziału w quizie. Po nim przyszedł czas na omówienie wszystkich zasad bezpiecznego korzystania z mediów, które pojawiły się w quizie oraz kontraktu pingwinka. W kontrakcie zostały zawarte wszystkie zasady. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali swój kontrakt do omówienia go również z rodzicami. Nasze świetliczaki znają już wszystkie zasady bezpiecznego korzystania z mediów. Wiedzą również jak zachować się, gdy w sieci zobaczą coś niepokojącego.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Żaneta Animucka