Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Udział w XII Wojewódzkim Konkursie „Masz talent?”

W sobotę 7 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 89 im. T. Mazowieckiego w Gdańsku odbył się finał XII Wojewódzkiego Konkursu „Masz talent?”, w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły Kinga Hupka z kl. VIIIa. Do etapu rejonowego zgłosiło się 80 uczestników z różnych szkół województwa pomorskiego. Z naszej szkoły wytypowaliśmy 7 osób w trzech kategoriach: taniec duet – Katarzyna Matusiak, Julia Spławska kl. Va, gra na instrumencie: Zuzanna Pracel kl. VIa, wokal: Julia Klawikowska kl. Vc, Kinga Hupka kl. VIIIa, Martyna Tyszer kl. VIIId, Zofia Sztenderska kl. VIIId. Uczestnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe: klasy IV-VI i VII-VIII. Celem konkursu było: wyszukiwanie i promocja młodych talentów, rozbudzanie wrażliwości muzycznej oraz zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, a także wzbudzanie zainteresowania uczniów muzyką, tańcem i śpiewem. W ścisłym finale znalazło się 10 uczestników z klas IV-VI i 10 z klas VII-VIII. Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Udział w finałowym koncercie był nie lada osiągnięciem. Jak podkreślił koordynator konkursu p. Maciej Grycendler wybrano nie tylko talenty, ale prawdziwe „zjawiska artystyczne”. Gratulujemy naszej uczennicy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy wokalne.

Tekst: I. Jarzębska-Pawłowska

Zdjęcia: I Jarzębska-Pawłowska, Ł. Hupka