„Psotnik buja w obłokach” – wykonaliśmy ostatnie zadanie MegaMisji

Zajęcia zaczęliśmy od wyjaśnienia tego czym jest chmura, do której możemy przesyłać różne dane. Dzieci wymieniły rodzaje takich danych, były to: pliki tekstowe, muzyka, filmy, zdjęcia, audiobooki czy ebooki. Następnie wspólnie zastanawialiśmy się nad plusami i minusami takiej chmury. Drugą część zajęć poświęciliśmy na ćwiczenia. Dzieci miały możliwość przesłania zdjęć wykonanych na wcześniejszych zajęciach do takiej chmury. Świetliczaki bardzo chętnie brały udział w przesyłaniu zdjęć, były bardzo zainteresowane. Pod koniec zajęć okazało się, że czeka na nas nagroda! Do naszej świetlicy przyjdzie drugi już zestaw gier!

Zajęcia zakończyliśmy podsumowaniem programu, słodkimi podziękowaniami oraz wspólnym zdjęciem. Bardzo cieszymy się, że nasza świetlica wzięła udział w tak wartościowym programie jak MegaMisja. Dzieci zdobyły mnóstwo przydatnych i ważnych informacji. Dzięki udziałowi w programie świetlica zdobyła również zestawy plastyczne, gry, książki, audiobooki oraz dwa tablety.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Brzezińska, Żaneta Animucka