Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym w Języku Angielskim

Czytanie nie musi kojarzyć się z nudnym obowiązkiem, wręcz przeciwnie - może być czystą przyjemnością, kluczem do poszerzenia wiedzy o otaczającym świecie i rozwijania swoich umiejętności językowych, o czym niewątpliwie przekonali się uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego w Języka Angielskim „Reading Brings Us Unknown Friends”.

W  piątek 10 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu, a pośród nich znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły – Kinga Hupka (8a) Michał Dusiński (7b), którzy w II semestrze roku szkolnego 2021/2022 brali udział w rywalizacji uczniów z całego kraju.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego (będącego jednocześnie etapem wojewódzkim) i ogólnopolskiego; każdy z nich wymagał doskonałej znajomości wskazanych lektur w języku angielskim – w sumie sześciu: na etapie szkolnym „Ann of Avonlea”, wojewódzkim „A Christmas Carol" i „The Adventures of Sherlock Holmes Part 1” oraz finałowym „Little Women""Alice in Wonderland" i „The Secret Garden” – na podstawie których uczestnicy mierzyli się z testami sprawdzającymi nie tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem, lecz również znajomość struktur i środków językowych;  przejście do kolejnego etapu wymagało zatem zarówno świetnej znajomości treści książek, jak i sprawnego posługiwania się językiem angielskim.

Kinga i Michał uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi, a także uzyskali cenne 3 punkty do świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Wielkie gratulacje dla naszych laureatów za wielką pasję do czytania, wytrwałość i świetną znajomość języka. Ich sukcesy z pewnością są znakomitą promocją nauki i zachętą dla wszystkich uczniów do czytania książek w języku obcym, rozwijania i doskonalenia kompetencji językowych, jak również rozbudzania ciekawości oraz kreatywności.

Tekst: Patryk Wielmowiec

Zdjęcie: Małgorzata Terlecka