• Odwiedziny: 14682013

Obchody Światowego Dnia Bohaterów Bajkowych w bibliotece

Z okazji przypadającego 5 listopada Światowego Dnia Bohaterów Bajkowych  biblioteka przygotowała konkurs dla czytelników z klas 2 i 3.

Należało wybrać swoją ulubioną postać z bajki i ją opisać. Praca mogła być ozdobiona rysunkiem. Na konkurs wpłynęły 23 prace, z których trudno było wybrać te najładniejsze. Nagrodzono zatem wielu uczniów:

I miejsce: Agata Kofluk 3c, Bruno Lis 2d, Zofia Kohnke 3c;

II miejsce: Leu Piatrou, Zofia Więcek 2d, Magdalena Dolik 3d, Hanna Bobin 2d;

III miejsce: Nikola Tryba 3c, Julia Chruściel 3c.

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Błąkała 2d, Maria Banaśkiewicz 2c, Zuzanna Kłobuszyńska 3d, Laura Kotwicka 2c, Maria Rzymska 2c, Antoni Siuda 2c, Zofia Szymańska 3b.

Natomiast klasy pierwsze w ramach Spotkań z książką przyniosły na zajęcia swoje ulubione postacie bajkowe, wśród których znalazły się m.in.: bałwanek Olaf, Bella, Myszka Miki, Kici Kocia, Śnieżka, Kubuś Puchatek, Tygrysek oraz wiele innych.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Teresa Dopke, Agnieszka Tatara