Spotkanie z dietetykiem w świetlicy

14 listopada świetlicę odwiedził gość - pani Kinga, która jest dietetykiem i absolwentką naszej szkoły. Pani Kinga przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat zdrowego odżywiania i piramidy żywieniowej. Powstał również superbohater, dzięki któremu dzieci dowiedziały się co trzeba jeść, aby mieć m.in.: dobry wzrok, zdrowe zęby i silne mięśnie. Dzieci miały również wybrać i wyciąć z gazetek produkty, które lubią i te, których nigdy nie jadły, ale chciałyby spróbować. A następnie umieścić je po obu stronach swoich kartek, aby powiesić je na lodówce lub dać rodzicom na następnych zakupach. Bardzo dziękujemy pani Kindze za odwiedziny i przekazanie nam tak cennej wiedzy! Było to doskonałe rozpoczęcie zdrowego tygodnia w świetlicy.

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Karolina Kułaga, Marta Januszanis