Uczniowie z medalami Mistrzostw Powiatu Wejherowskiego w Indywidualnej Lekkoatletyce

W dniu 15 maja 2023 r. na stadionie MOSiR w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Indywidualnej Lekkoatletyce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę, a zarazem miasto, reprezentowało 10 zawodniczek i 7 zawodników. Uczniowie SP3 zaliczyli świetny występ zdobywając aż 10 medali i odnosząc historyczny sukces awansując do etapu wojewódzkiego aż w 6 konkurencjach, w których uzyskali znakomite wyniki.

Pięknie zaprezentowała się sztafeta żeńska 4x100 m zdobywając złoty medal i prawo reprezentowania naszego powiatu na mistrzostwach województwa, a w jej składzie biegły: na pierwszej zmianie Lena Roczyniewska, na trzeciej Lena Michels, na ostatniej Maja Szordykowska, na drugiej zmianie wsparła nas uczennica SP2 Reda, Emilia Grychta. Lena Michels osiągnęła też doskonały wynik w biegu na 300 m zdobywając pierwsze miejsce  (awans do województwa) oraz drugie w skoku wzwyż (awans do województwa). Aleksander Bojanowski był bezkonkurencyjny w skoku wzwyż, a w biegu na 100 m osiągając bardzo dobry wynik zdobył srebrny medal (obydwa rezultaty uprawniają go do startu w etapie wojewódzkim). Olek  został również powołany do reprezentacji powiatu w sztafecie 4x100 m. Kolejnym zawodnikiem, który zaprezentuje SP3 na mistrzostwach województwa pomorskiego, jest Szymon Świeczkowski- zdobywca złotego medalu w biegu na 600 m oraz srebrnego w sztafecie męskiej 4x100m.

Pozostałe wyniki uczniów SP3:

Antonina Charzyńska (Brązowy medal- bieg na 600 m.), Marika Wrońska (IV m- bieg na 300 m, V m- skok w dal), Lena Roczyniewska (IV m- bieg na 100 m),  Maja Szordykowska (VI m- 100 m), Zuzanna Jungiewicz (VI m- bieg na 300m), Oliwia Olszewska (VI m- pchnięcie kulą), Zuzanna Neumann (VIII m- bieg na 600 m), Zuzanna Paluch (IX m- bieg na 300 m), Maja Mańska (IX m- skok wzwyż), Dawid Kurzynka (VI m- bieg na 300 m), Maciej Sawicki (VI m- bieg na 600 m), Adam Sosnowski (VII m- bieg na 600m), Iwan Podleśny (VIII m- bieg na 300 m), Borys Sikorski (X m- pchnięcie kulą).

Gratulacje dla wszystkich zawodników za znakomitą sportową walkę i podziękowania za wysiłek włożony w przygotowania do reprezentowania szkoły i miasta. Trzymamy kciuki za występ na mistrzostwach województwa, które odbędą się 26 maja w Słupsku.

Tekst i zdjęcia: Karolina Hajdel