Wycieczka klas pierwszych

W zeszłym tygodniu uczniowie klas: 1a, 1b, 1d i 1e byli na wycieczce w Pierszczewie, gdzie gościliśmy w gospodarstwie rolnym. Dzieci miały okazję zapoznać się z ciężką pracą gospodarza, zobaczyć i pogłaskać alpaki, króliczki, kozy, konie i cielaki. Na świetlicy własnoręcznie wykonaliśmy pamiątki-wełniane baranki. Panie w pięknych strojach kaszubskich pokazały nam jak się najpierw przygotowuje oraz jak się przędzie wełnę na kołowrotku. Opowiadały ciekawostki o dawnym życiu na kaszubskiej wsi, które wglądało zupełnie inaczej niż dziś. Mieliśmy też okazję przejechać się wozem konnym nad tajemnicze jezioro Zamkowisko. Na koniec wizyty ugoszczono nas herbatą i pachnącą drożdżówką. Potem po serdecznym pożegnaniu udaliśmy się do Redy. To była wycieczka pełna wrażeń.

Tekst: Elżbieta Olejnik

Zdjęcia: Wychowawcy klas pierwszych