Wycieczka klas 4a i 4d do SeaParku w Sarbsku

W czwartek 18 maja klasy 4a i 4d pojechały do fokarium w Sarbsku. Wyjazd ten był wspaniałą okazją do poznania różnych rodzajów ssaków morskich, ich zachowań w naturalnym środowisku oraz obejrzenia występów, podczas których uczniowie zobaczyli różne sztuczki wykonywane przez zwierzęta. Dzieci obejrzały dwa pokazy karmienia: w pierwszym prezentowały się foki szare oraz pospolite, a w drugim, stylizowanym na wyspę piratów, uchatki kalifornijskie. Oba widowiska wzbudziły wiele pozytywnych emocji u widzów. Oprócz pokazów, dzieci mogły spróbować przejażdżki w rollercoasterze oraz poznały Błękitka – małego płetwala błękitnego, który zdradził sekrety życia swojego gatunku. Ponadto, dzieci obejrzały prehistoryczne oceanarium 3D oraz pokaz w kinie 5D.

Tekst: Anna Zwierzycka-Richert

Zdjęcia: Małgorzata Terlecka