Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskich Wielkich Maratonach Czytelniczych w roku szkolnym 2018/19

W tegorocznych Wielkich Maratonach Czytelniczych wzięło udział 2410 uczniów z klas 4 - 6 z 247 szkół podstawowych oraz  1700 uczniów z klas 7,8 i 3 gimnazjum z 161 szkół.

W naszej szkole z  klas 4 – 6 w konkursie wzięło udział  9 czytelników, a z klas 7, 8 oraz z  gimnazjum w konkursie uczestniczyło 34 uczniów. Uczniowie zmagali się z testami konkursowymi od października do kwietnia. Nasi czytelnicy  znaleźli  się w gronie laureatów i finalistów oraz wyróżnionych. Tytuł finalisty otrzymali: Adrianna Szeląg z 6b, Hanna Mijas z 6a, Kinga Hupka z 5a. Wyróżnieni zaś zostali: Kamila Lademann z 6a, Olga Riebandt z 5b, Paweł Wróblewski z 5b. Wśród uczniów z klas 7, 8 i 3 gimnazjum  tytuł laureata zdobyli:  Jakub Sidorowicz  z 7a, Jan Nowosadzki z 8a, Aleksandra Wasiuta z 8c, Alicja Nowosadzka z 3a, Karolina Zabrodzka z 3a.  Zaś finalistami  zostali: Izabela Kuraś z 8a, Zuzanna Napierała z 8a, Aleksandra Szreder z 8a, Mateusz Labuhn z 8a, Natalia Jungiewicz z 8b, Angelina Wróbel z 8b, Julia Lieder z 3a, Dawid Żabiełowicz z3b. Wyróżnienia otrzymali: Oliwier Plewiński z 8a, Małgorzata Muzalewska z 8a, Natalia Bugajska z 3a. Uroczysta gala, na której wręczono nagrody, odbyła się 9 maja w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke