Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23-27 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej.

Jego celem jest promowanie sportu i aktywności fizycznej wśród WSZYSTKICH obywateli, bez względu na płeć, wiek, sprawność fizyczną czy pochodzenie.

Uczniowie naszej szkoły (klasy IV-VIII)  po raz kolejny wykazali się ogromnym zainteresowaniem oraz aktywnością podczas projektu.

W tym roku każda klasa losowała jedno państwo i wykonywała plakat na temat jego największych sukcesów sportowych. Piękne prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Poza częścią plastyczną nie mogło oczywiście zabraknąć sportowych zmagań. Trzy najszybsze dziewczęta oraz trzech najszybszych chłopaków reprezentowało klasę w biegu sztafetowym. Każda osoba z drużyny musiała pokonać dwa okrążenia sali gimnastycznej. O końcowym wyniku decydował czas uzyskany przez całą sztafetę. Zdrowa rywalizacja toczyła się osobno na każdym poziomie, a tak przedstawiają się końcowe wyniki:

Klasy IV:

I miejsce - klasa VIIIC

II miejsce - klasa VIIIA

III miejsce - klasa VIIIB

Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniałą zdrową rywalizację !:)

Koordynatorkami projektu były panie: Justyna Potrykus, Anna Koleśnik i Karolina Hajdel.

Tekst i zdjęcia : Justyna Potrykus