Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historycznego „Od I do II wojny światowej”

Dnia 30.10.2019 roku odbył się szkolny konkurs historyczny, zatytułowany „Od I do II wojny światowej”. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: klasy 4, 5, 6 oraz 7, 8.

Zadania miały różnorodny charakter oraz poziom trudności, obejmując lata 1914 -1945. Jednak wszyscy uczestnicy poradzili sobie z ich wykonaniem, choć jedynie trzy pierwsze miejsca promowane były pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami, które zostały wręczone podczas apelu z okazji Święta Niepodległości.

W kategorii klas 4, 5, 6 pierwsze miejsce zdobyła Alicja Jedowska z klasy 6c, drugie Krzysztof Kuprowski z klasy 5a, a trzecie miejsce na podium zajął Jakub Zadrożny. Natomiast w grupie starszej wyniki wyglądały następująco: pierwsze miejsce Wiktor Zabielski z klasy 8a, drugie miejsce Jakub Sidorowicz z klasy 8a oraz trzecie miejsce dla Teminy Sultanyan, również z klasy 8a.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom składamy szczególne gratulacje.

Tekst: Anita Billot

Zdjęcia: Teresa Dopke