Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Świętujemy misiowo w bibliotece

W dniach 18 – 25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misiaw bibliotece miały miejsce różne misiowe wydarzenia. Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w misiowych zajęciach, na które przynosiły swoje misie.

Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w misiowych zajęciach, na które przynosiły swoje misie. Opowiadały o nich oraz wysłuchały fragmentów książek, których bohaterami są misie: Uszatek, Kubuś Puchatek, czy Paddington. Zajęcia kończyły się słodkim „co nieco” oraz wspólnym misiowym zdjęciem każdej klasy. Natomiast uczniowie z klas 2 – 3 mieli szansę wziąć udział w „Misiowym Konkursie”, w którym należało odpowiedzieć na 10 pytań dotyczących historii pluszowego misia oraz  misiowych historii zarówno tych  książkowych, jak i filmowych. Najwięcej punktów w konkursie zdobyli: Klara Sobolewska z 3d, Dorota Renachowska z 3a, Jakub Rojek z 2a, Anna Falkowska z 3d, Oliwier Czarnecki z 3b, Kuba Paszke z 2a, Kamil Dybowski z 2c, Laura Bielak z 2a, Antonina Więcek z 3b.

Gratulujemy wszystkim  22 uczestnikom konkursu, z których każdy został obdarowany misiową nagrodą.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska