Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Sukces naszych uczennic w II Miejskim Festiwalu Obcojęzycznych Kolęd i Pieśni

31 stycznia 2020 roku odbył się II Miejski Festiwal Obcojęzycznych Kolęd i Pieśni Świątecznych dla klas I-III zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Redzie. Konkurs pozwala uczniom pochwalić się nie tylko zdolnościami wokalnymi, ale też językowymi.

W Festiwalu udział wzięło 9 solistów oraz 13 zespołów wokalnych, prezentując swoje interpretacje znanych piosenek świątecznych. Występy oceniało powołane przez organizatorów jury na czele z wiceburmistrzem Redy, panem Łukaszem Kamińskim. Jury pod uwagę brało warsztat wokalny, poprawność językową oraz wyraz artystyczny.

Nasza szkoła reprezentowana była przez dwa zespoły: Julię Piechowską (kl. 2d) oraz Annę Falkowską (kl. 3d), które z akompaniamentem gitary zaśpiewały piosenkę „Oh Christmas Tree” oraz Maję Jasińską (kl. 3b) i Antoninę Kozielską (kl. 3b), które w duecie zaprezentowały pełną zadumy piosenkę „Mary did you know”. Ich talent wokalny oraz językowy pozwolił duetowi zdobyć II miejsce w kategorii „Zespół”.

Oba duety do konkursu przygotowała pani Katarzyna Kałuża. Dziewczynkom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kałuża