Sukcesy naszych uczniów w Wielkich Maratonach Czytelniczych

W tym roku szkolnym na wszystkich poziomach wiekowych w Wielkich Maratonach Czytelniczych wzięło udział 697 szkół z 8 województw oraz z Wielkiej Brytanii. W sumie w zmaganiach czytelniczych uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 szkolnych koordynatorów.

Do tegorocznej XI edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów z klas 4 – 6 zgłosiło się 227 szkół. W Maratonie uczestniczyło 2654 uczniów pod opieką 313 nauczycieli. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 16 uczestników.  Maratończycy napisali 6 testów z wyznaczonych przez Organizatorów książek. Tytuł laureata zdobyła Kinga Hupka z 6a, a tytuł finalisty zdobyli: Michał Dusiński z 5b, Dominik Szreder z 6b, Olga Riebandt z 6b, Lena Lieder z 5c, Zuzanna Jungiewicz z 5c.

Natomiast w IX edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „W lustrze książki” dla uczniów z klas 7 – 8 zgłosiło się 206 szkół. W konkursie wzięło udział 1144 uczestników pod kierunkiem 271 nauczycieli. Wśród naszych uczniów w tej kategorii wiekowej znalazło się  8 nagrodzonych. Tytuł laureata zdobyli: Hanna Mijas z 7a, Jakub Sidorowicz z 8a, Julia Kowalska z 7a. Finalistką została Amelia Roczyniewska z 8c, natomiast wyróżnienia otrzymali: Igor Sawicki z 8c, Adrianna Szeląg z 7b, Błażej Bojka z 7a i Kamila Lademann z 7a.

O terminie i sposobie wręczenia nagród Organizatorzy jeszcze przekażą informacje.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a przede wszystkim zwycięzcom, bo  nasze motto brzmi „Czas spędzony z książką zawsze jest dobrze wykorzystany”.

Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska

Logo konkursów pochodzi ze strony lo8.gda.pl