Nasi uczniowie w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania przed nami. Który to już raz bierzemy udział w konkursie? Tak, to już 10 rok naszego udziału. Gdy spojrzymy do historii naszego uczestnictwa, to z radością stwierdzamy, że mamy czym się pochwalić.

Nasi uczniowie wielokrotnie zdobywali tytuł laureata, finalisty oraz wyróżnienia. Mamy nadzieję, że i w tym roku szkolnym tak będzie. Konkurs podzielony jest na 3 grupy wiekowe. W naszej szkole powstały dwie, dla klas 4-6, do której zgłosiło się 15 uczestników i w kategorii starszych klas 7-8, gdzie przystąpiło 20 czytelników. Będziemy się zmagać z pisaniem 7 testów, po jednym w każdym miesiącu aż do kwietnia. Pierwszy test  napisaliśmy w październiku, który jest szczególnym miesiącem dla bibliotek, gdyż jest to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Teresa Dopke, Mirosława Wróblewska