Dni Erasmusa 2020

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły włączyli się do europejskich obchodów Dni Erasmusa i zorganizowali cztery wydarzenia.

Uczniowie klasy ósmej nagrali krótki film „Koronawirusowy pamiętnik” o codziennym życiu w naszej szkole z uwzględnieniem głównych aspektów nowej rzeczywistości w warunkach pandemii. (SP3 in Reda during the coronavirus pandemic)

Trzecioklasiści wykonali w szkole swoje ulubione kanapki oraz sałatki, a ich starsi koledzy stworzyli w języku polskim, angielskim i niemieckim menu typowe dla naszego kraju. Uczniowie stworzyli także mały słownik w formie plakatów i przedstawili tłumaczenie użytecznych słów na język angielski, niemiecki, bułgarski i włoski. Zwroty i słowa mają ułatwić w przyszłości komunikację uczniów w czasie wyjazdów. W czwartek 15 października odbył się godzinny bieg sztafetowy, w którym wzięły udział dziewczęta z klasy 4a, 4c, 7a, chłopcy z klasy 4c oraz nauczyciele. (Running for health and happiness)

Mamy nadzieję, że udział w tych wydarzeniach nie tylko zachęci uczniów i nauczycieli do prowadzenia zdrowego trybu życia, ale także do podejmowania kolejnych działań w ramach programu Erasmus+. Filmy i prezentacje, które powstały oraz informacje na temat podejmowanych działań zostały przekazane uczniom i nauczycielom szkół partnerskich  z którymi realizujemy projekt Erasmus+ „The future of our Europe”.

Więcej informacji na blogu projektu: http://sp3erasmusplus.blogspot.com/

Tekst: Grażyna Napieraj