Teamsy nie tylko na zdalne nauczanie

W piątek 16 października klasa 8B po raz pierwszy w historii SP3 napisała pracę klasową on-line chodząc do szkoły w trybie stacjonarnym. Innowacja miała miejsce na lekcji historii prowadzonej przez panią Barbarę Stenzel.

Celem było pokazanie uczniom, że aplikację Teams oraz możliwości i korzyści płynące z jej użytkowania można wykorzystywać nie tylko podczas nauczania on-line, ale także w tradycyjnym trybie nauki. Ponadto w ten sposób oszczędzamy środowisko nie używając papieru (lasy) i kserokopiarki (np. utylizacja zużytego tonera). Uczniowie podeszli do eksperymentu z entuzjazmem i zrozumieniem. Dzięki ich zaangażowaniu innowacja zakończyła się sukcesem. Do eksperymentu użyto tabletów będących na wyposażeniu szkoły.

Tekst i zdjęcia: Barbara Stenzel