Tematyka zwierząt w 0a

W zeszłym tygodniu w klasie 0a poruszaliśmy tematykę związaną ze zwierzętami domowymi. Dzieci opowiadały o swoich pupilach (jak się nimi opiekują, pielęgnują i bawią z nimi). Niektóre z dzieci przyniosły zdjęcia swoich zwierzątek. Po pogadance zadaniem każdego dziecka było narysowanie swojego ukochanego zwierzątka lub zwierzątek. Dzieci, które nie miały żadnego zwierzaka rysowały swoje ulubione bądź  wymarzone zwierzątko, jakie chciałyby w przyszłości mieć.

Podczas naszych zajęć najwięcej uwagi poświęciliśmy psom ze względu na ich mądrość, wierność i oddanie człowiekowi. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób psy pomagają ludziom oraz dlaczego mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zwróciliśmy też uwagę na odpowiednie, humanitarne traktowanie naszych braci mniejszych. Na koniec zwrócono też uwagę na niebezpieczeństwa płynące z kontaktów z obcymi zwierzętami. Dzieci dowiedziały się co robić i jaką pozycję przyjąć, aby ustrzec się przed atakiem psa.

Przy tej tematyce warto wspomnieć, iż 25 października  obchodzimy Dzień Kundelka, czyli nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Miotk