Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Jesienią, jesienią nie tylko liście z drzew spadają...

Liście z drzew pospadały, a do biblioteki książki zawitały. Oczekiwane przez Was książki z ulubionych serii już na Was czekają. Zawitały do Was z różnych miejsc i żródeł. Dla tych, którzy nie mogli się doczekać, co nowego u  Anatola i Filo w książkach z serii ,,Wszystkie śledztwa detektywa  Anatola” ucieszy informacja, że  jest już w bibliotece ,,Tajemnica bladych twarzy".

O detektywach  poczytacie też w znanej już Wam książce ,,Detektyw Łodyga”. Na pewno pamiętacie też Kapitana Majtasa. W książce pt. ,,Oficjalny podręcznik”, znajdziecie np. bardzo wesoły regulamin szkolny. Są też i nowe serie wydawnicze, których nie mieliśmy na naszych bibliotecznych regałach, np. dla tych czytelników, którzy lubią książki o zwierzętach jest ,,Klinika pod Boliłapką”, a w niej: pieski, konie, świnki morskie, jeże, papugi i wiele innych. O szalonych pomysłach pewnego chłopca przeczytacie w książkach  ,,Radek Szkaradek”. Kilka przykładów tytułów z tej serii:, “Aport”, ,,Robale”, ,,Zarazki”, ,,Kły”, ,,Buzi” i wiele innych.  Dla fanów fajniaków są dwa nowe tytuły, a mianowicie “Gang Fajniaków i sprzątanie świata” oraz “Gang Fajniaków na tropie Stefka”.  Już niedługo grudzień i z tej okazji  także kilka zimowych propozycji: “Operacja bałwan”, “Mikołajek. Kochany Święty Mikołąju”, “Eryk i Mela na tropie Świętego Mikołaja” czy też “Zimowa kraina cudów”. To tylko niektóre propozycje, które na Was czekają po powrocie do szkoły.

Tekst: Mirosława Wróblewska, Teresa Dopke

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska