Mikołajki w klasie 0 a

W piątek 4.12.2020r. w klasie 0a obchodziliśmy Mikołajki.

Z tej okazji dzieci przyszły do szkoły ubrane na czerwono i zabrały ze sobą czapki Mikołaja. Dzieci otrzymały upominki, które Mikołaj pozostawił w naszej sali. Wywołały one oczywiście  wiele radości. Następnie obejrzeliśmy film pt. ,,Historia prawdziwa o Świętym Mikołaju”, z którego dzieci dowiedziały się skąd  wywodzą  się dzisiejsze Mikołajki. Po obejrzeniu filmu i pogadance na jego temat dzieci  zostały podzielone na cztery grupy. Każda grupa dostała narysowaną choinkę, którą miała wypełnić zieloną wycinanką oraz zrobić bombki z bibuły. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem i radością. Podczas pracy  śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju oraz słuchaliśmy innych świątecznych piosenek. Skończone prace zostały wywieszone na tablicy w naszej sali.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Miotk