Warsztaty o depresji w klasach VII - VIII

W minionym tygodniu zakończyły się warsztaty w klasach VII i VIII na temat depresji. Prowadzone były przez studentów – edukatorów Uniwersytetu  Medycznego w Gdańsku w ramach lokalnego projektu „Psychiatria też dla ludzi”.

Celem projektu jest edukacja na temat najpowszechniejszego zaburzenia psychicznego, jakim jest depresja. Ponadto, projekt ma na celu wskazanie młodym ludziom, jak radzić sobie w obliczu trudnych sytuacji, jakimi są smutek i stres, które dotykają ich oraz ich bliskich.

Myślę, że cele, które zakłada projekt zostały w pełni zrealizowane. Między prowadzącymi, a uczniami nawiązała się pełna zrozumienia relacja. Dzięki temu uczniowie chętnie odpowiadali na pytania stawiane przez edukatorkę, ale sami też zadawali pytania na nurtujące ich tematy.

Warsztaty zostały bardzo pozytywnie odebrane przez naszą młodzież. Dialog chociaż w formie on-line, dał im namiastkę normalności i spotkań, które kiedyś odbywały się w szkole.

Z pewnością będziemy jeszcze korzystać z szerokiej gamy projektów, które ma w swojej ofercie IFMSA – POLAND – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

Tekst: Izabela Jarzębska-Pawłowska